Onuncu Sınıflar

  • Normal
  • Başlık
  • Tarih
  • Karışık
diğer haberler / Tüm haberler için SHIFT'e basılı tutun. hepsini yükle

 

10.siniflarda dalgalar ünitesine eğlenceli bir başlangıç yaptık. Dalgalar unitesine yay dalgası,su dalgasi ve ses dalgası deneyleri ile önce genel bir bakış attik. Temel kavramları ögrettik   

 

 

 

 

 

 

 

Kategori Genel
Cuma, 19 Ocak 2018 12:00

FİZİK LABORATUVAR DERSLERİ

 

10.siniflarda elektrik ünitesini deneylerle pekistirdik

 

 

 

 

Kategori Genel
 

Özel Yükselen Fen ve Anadolu lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencileri olarak online olarak gerçekleştirilen Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi-İşlemsel Düşünme etkinliğine katıldılar.

Bilgisayar bilimini ve bilgi işlemsel düşünmeyi her yaştan öğrenciye öğretmek amacı ile oluşturulan bu etkinlik sayesinde öğrencilerimizin bilgisayar bilimi ve bilgi işlemsel düşünme konularındaki farkındalıklarının artması amaçlanmıştır.

Herkesin her türlü teknolojik cihaza sahip olduğu günümüzde, öğrencilerimizi enformatik konusunda bilinçlendirmek son derece önem teşkil etmektedir. Etkili teknoloji kullanımının yanı sıra bilimsel olarak öğrencilerimizin teknoloji deneyimlerini arttırmak bilişim dersi hedeflerimiz arasındadır.

 

 

 
Kategori Genel
Konu:It was all full of cheerfulness last Friday at the Conference Hall of Yükselen College, as our debating contestants took their respective seats and geared for the much anticipated contest between the 9th and 10th graders. 
The motion for the day was that, "Homework does not serve its intended purpose and should therefore be abolished". We had  the 9th graders as the affirmative team vehemently rising to speak FOR the motion on one hand, whiles the 10th graders representing  the opposing team  resisted it fiercely on the other hand, reiterating the need for its continuity, with the urgency it requires and thus, speaking AGAINST the motion that it should be abolished.  
Indeed, to say that we are proud of them is an understatement. They exhibited a great deal of their argumentative skills all in an attempt to persuade the panel of judges and the audience to support their stance in the debate. Their performance was outstanding and reflected different dimensional approaches of the powers of conviction and rebuttals. 
The audience was also kept fascinated and anxious throughout the contest. 
At the end of the day, the 10th graders emerged victorious. More grease to their elbows. We CONGRATULATE them for their deeds of distinctions, and to our gallant 9th graders, we acknowledge their untiring efforts and wish them a better luck next time. 

 

 

 
Kategori Genel
Pazartesi, 27 Kasım 2017 16:17

KİMYA LABORATUVAR DERSLERİ

 

10. Sınıflardaki öğrencilerimiz Asitler ve Bazlar konusu ile ilgili öğrendikleri teorik bilgileri laboratuvarımızda uygulayarak pratiğe döktüler.

Özellikle hayatımızda var olan maddelerin asit ve baz olduğunu görünce ve de… Fil Dişi Macunu deneyi ile tanışınca eğlenceli anlar yaşadı.

 

 

 

 

Kategori Genel

 

 

YÜKSELEN ANADOLU VE FEN LİSESİ

 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM 9 - 10 - 11. SINIF 

 MİNİ SINAV VE GENEL DENEME SINAVI TARİHLERİ

 

 

 

 

 

 

Kategori Genel